Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vánoční setkání Rosky Přerov - 13. 12. 08 

         Každoročně naše poslední setkání v roce bývá slavnostní, vánočně laděné. Letošek nemohl být výjimkou. Vždy se na tuto akci moc těšíme a připravujeme. Pozvánky rozeslané, hosti pozváni, v pátek proběhla úprava a vánoční výzdoba místnosti na ČČK. 

         A je tu sobota, 13.12. Skoro každý donesl nějakou dobrotu na stůl – cukroví, pomazánky a tak již začínáme chystat chuťovky, rovnat vše na talíře. Čas letí, je 14.00 hodin a zvonečkem  začíná oficiálně letos poslední vánoční schůze naší Rosky. Přivítání hostů, přání našim oslavencům. První  kulturní vystoupení nás naladilo do slavnostní pohody. Hudební skupina dobové hudby Rattus Rattus, ve které hraje také Renatka a Katka Tšponová, zahrály na nástroje, které ani neznáme, krásné koledy. Jejich vystoupení je vždy hudebním zážitkem. A to, že jsou i v dobovém oblečení, je pro nás bonus.

Pracovní část schůze – slova se ujala Irena Hrubá, aby zhodnotila činnost za rok 2008, vrátila se k některým akcím, přečetla zprávu o hospodaření, informovala o aktualitách a poděkovala všem sponzorům, kteří na naši činnost přispěli.

To už ale byl připraven David Školoudík s klávesy a mohl pokračovat další kulturní program. David u nás každoročně vystupuje, ví, jaké písně máme rádi a tak je na nás připraven. Mnozí se hned zapojí do zpěvu.

Program ale běží dál – důležitá informace – plán akcí na rok 2009. Bude to pro nás jubilejní rok – v září uplyne 10 roků od založení Rosky Přerov a tak chceme k tomu přizpůsobit akce. Plánů hodně, jen aby se nám vše vydařilo.

Ještě odpovědět na dotazy a je čas na přípitek a uzavření oficiální části. S přáním prožití krásných a radostných vánočních svátků dostal každý člen i hosté kalendář Unie Rosky a vánoční balíček s dobroty i dárkem pro radost.

         Potěšil nás zájem hostů. Z Magistrátu Přerova přišla paní Žouželková a manželé Dokládalovi, pan Šamárek z Prechézy. Velkou radost nám udělala milá návštěva pana poslance Valoucha s manželkou.

         Čas utíkal velmi rychle. Posezení bylo příjemné, plno dobrot i pití, stále bylo o čem povídat. Všechno jednou ale musí skončit. Ručička hodin se přiblížila k půlnoci a tak ještě si popřát do nového roku 2009 hodně zdraví, štěstí, optimismu, sluníčka v duši a radosti v srdíčku.

         Nedělní ráno je pro většinu lidí čas lenošení, ale Irča a Miluška nastoupily na ČČK k úklidu. Místnost našeho setkávání musíme přeci předat zase v pořádku. A jen pro sebe jsme zhodnotili vánoční posezení velice kladně, jako vydařenou akci, kde byli všichni spokojeni.

Tak ještě jednou všem – v novém roce 2009 hodně zdraví, štěstí, pohody a optimismu!!

                     A s úsměvem na tváři jde přeci všechno líp !!!

                                                                   Irena Hrubá

 

Náhledy fotografií ze složky 08 Vánoční setkání