Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rekondice v Luhačovicích 26. 9.- 3.10.2010

Rekondice v Luhačovicích     26.9.- 3.10. 2010

 

          Již je pravidlem, že podzimní rekondice Rosky Přerov se koná Luhačovicích,  v penzionu Stella. Zde se cítíme velmi dobře, jak už to bývá mezi milými přáteli.

          Den příjezdu začínáme výborným obědem. Chvíle oddechu a hned následuje rehabilitace ve  Studiu Iva, kde nás již očekává rehabilitační sestra paní Šerá a první procedury. Únava z cesty je na nás vidět a tak večer je klidný, jen si chvíli povídáme na pokojích a pak spánek.

          Nový den  začínáme pravidelnou rozcvičkou, kterou vede Zita. Občas u ní reptáme.  Vždy se totiž najdou spáči, kterým se ráno nechce vstávat, ale nakonec se sejdeme všichni před Stellou venku a cvičíme. Zita dbá na to, abychom probudili a prohýbali každé místečko v těle. Dohled na nás má i pes majitelů- Dina, která kouká, co že se to na jejím teritoriu děje. Spočítá nás a odkráčí hlídat. Po snídani je již rozchod na procedury. Letos jsme jich měli hodně. Vždy jedna skupina měla dopoledne rehabilitaci ve Studiu Iva, odpoledne relaxace v solné jeskyni. Druhá skupina obráceně, střídali jsme to.

          V solné jeskyni se o nás starali majitelé Matuschkovi. Svým milým přístupem přispěli k navození příjemné atmosféry. A jelikož mezi námi byly i nové členky, ochotně nám pověděli o účincích jeskyně a soli z Mrtvého moře, o budování jeskyně. A pak následovala příjemná relaxace při hudbě, kdy vůbec nevnímáme čas, jak je tam dobře. Stávalo se, že 45 minutová procedura se protáhla přes hodinu. Ale to nám vůbec nevadilo.

Ve Studiu Iva zatím ostatní  absolvovali vždy 2 procedury- uhličitou koupel  v pytli a masáž nebo perličku či bylinou koupel. Za  další proceduru se dá považovat i cesta do těchto rehabilitačních center. Penzion  Stelle je na kopci a tak pro mnohé byl zejména poslední úsek velmi náročný. Jen Jirka byl vysmátý. Jeho heslo: „ na nějakém kroku mi nezáleží“ a s vozíkem vyjede vše.

          Letos nám první dva dny mírně pršelo, ale pak si počasí dalo říct, ukázalo se i sluníčko a my si mohli plnými doušky užívat procházek, kochání se přírodou, barevností podzimu. Projít kolonádu, nakouknout to obchůdků s drobnostmi pro naše blízké, nakoupit oplatky, obejít a ochutnat léčivé prameny. Krásná byla i procházka k přehradě a při zpáteční cestě jsme obdivovali Augustinův dvůr, výstavní vilky v Pražské čtvrti. Až na  kolonádě jsme si uvědomili, jakou vzdálenost jsme vlastně zvládli!

Přes den, kdo měl volnou chvilku, tak odpočíval, nabíral sílu.  Večerní program byl individuální. Někdo totiž chodil na tanečky, jiný jen na procházky, nebo na společné posezení. V pátek se šlo hromadně do kina. Zde Jirka na vozíku vyzkoušel, co značí bezbariérový přístup, jaké jsou na to rozdílné pohledy. Problémy se zvládly a tak  po 5 minutovém zpoždění již mohl film začít.

          Na rekondici také proběhly přednášky, které nás obohatily o nové poznatky. Přijel za námi i zástupce z DMA Libor , který nám předvedl rehabilitační pomůcky, předal nám nové katalogy a malé drobnosti. Je výborný společník, plný humoru a tak jsme byli rádi, že zůstal i na večerní tanečky v Elektře.

          Ve Stelle se o nás výborně starali. Vynikající kuchyně paní Oksnerové je vyhlášená. A po obědě sladká tečka neměla chybu. Jen si budeme muset povolit opasky. Pan majitel nám ukázal a nabídnul k využívání novou místnost na cvičení, kterou vybavují rehab. přístroji, ale cvičit tam jsme již nezvládli. Opravdu byl program hodně náročný.  A v posledních dnech si každý dopřál navíc masáž dle přání na Stelle od nové paní masérky. Prostě majitelé Oksnerovi udělali vše pro naši spokojenost. Je u nich moc dobře, proto se sem vracíme a děkujeme za vše.

          Dny utíkaly velmi rychle a najednou je konec týdne a odjezd domů. Je škoda, že tento příjemný a užitečný týden tak rychle utekl. Zbývá se rozloučit a těšit se, že za rok opět ten báječný týden zopakujeme.

Děkujeme za všechny dotace z Ministerstva zdravotnictví a finanční příspěvky Grantu Přerova, Olomouckého kraje, Lipníku nad Bečvou, Hulína, Ivanovic na Hané, obcím Bochoř, Býškovice, Dolní Újezd, Dřevohostice, Horní Moštěnice, Osek n.B.,Polkovice, Troubelice, Stará Ves, Radslavice. Sponzorům: Visimpex a.s. Přerov, Olseed Olomouc, PSP Engineering.a.s. Přerov, Diskont Papírnictví Přerov a přátelům z Francové Lhoty- panu Klišovi a panu Mikéskovi.  Vše bylo použito ve prospěch postižených RS a řádně vyúčtováno. Bez této finanční podpory by se rehabilitační pobyt s aktivní rehabilitací i relaxací, které měly pozitivní vliv na postižené s roztroušenou sklerózou, nemohl uskutečnit.    

Děkujeme všem sponzorům a věříme v jejich přízeň i nadále.  

                                   

                                                  Irena Hrubá

                    Roska Přerov, reg. org. Unie Roska v ČR

 

 

Náhledy fotografií ze složky Rekondice - Luhačovice 26. 9.- 3.10.2010

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář