Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rekondice v Luhačovicích 25.9.- 2.10.2011

              Sluníčkové dny Rosky Přerov v Luhačovicích.

           S příchodem podzimu se těšíme na rekondici v Luhačovicích. Ta letošní byla v době od 25.9. do 2.10. 2011. Nádherný, sluníčkový týden, nebe bez mráčků, teploty skoro letní, prostě ideální počasí, nemohli jsme si nic lepšího přát.

Příjezd do Luhačovic na penzion Stella již v neděli na oběd. Uvítání bylo nádherné, jezdíme sem již jako domů, mezi své přátele, kam se vždycky těšíme. Rodina Oksnerova umí vykouzlit báječnou atmosféru, vyjde nám ve všech požadavcích vstříc. Zabydlení na pokojích a první procházka po lázeňské kolonádě. A pak již povídání a povídání, samé důležité věci, co jsme si nestihli ještě říct. A při večeři již každý věděl, jaké bude mít procedury s časovým rozvržením.  A co s načatým večerem? Tak to je jasné- většinou na tanečky. Máme zde za tu dobu již své oblíbené místa podle stylu hudby a tak si vybere každý.

            Pondělí 26.9. Ráno začíná rozcvičkou. Letos jsme museli zrušit budíček, jsem rozmístěni na  třech poschodích a tak by to bylo náročné. Ale přesto všichni došli na rozcvičku včas. Cvičitelka Zita byla na nás připravená a tak jsme s prvním protažením již zdravili sluníčko, paprsky nás hřály a dávaly jistotu, že bude krásný den. Cvičení je dobré, ale stejně se nejvíc těšíme na závěr cvičení a s větou: “Kdo se nejvíc těší na snídani?“Následuje  hlasitá odpověď: „Jáááá!!!“ a již odcházíme ke stolům. Procedury jsou rozvrženy na celý den a tak první skupinka odchází do rehabilitačního centra - Studia Iva. Zde nás čeká paní Maruška Šerá s masérkou a denní kolotoč začíná. Jeden má masáž, druhý bylinnou nebo perličkovou koupel, další dva jdou do „pytlů“ na uhličitou koupel. Krásně zde zrelaxujeme, odpočineme si, někdo i dospí probdělé ponocování. Po obědě za námi přijel pan Libor Dadej z firmy DMA-rehabilitační pomůcky. Vždycky se na něj těšíme. Jeho přednášky jsou velmi hodnotné a pro nás přínosné. Nejen, že nám ukáže různé pomůcky, které nám může předepsat lékař, ale i takové, které si hradíme sami, ale moc nám ulehčí třeba při sebeobsluze. A letos jsme se dozvěděli také hodně o zdravotních pojišťovnách. Na závěr nám předal katalogy a drobné dárky. A pak již zase někteří odchází rehabilitovat. Kdo již má po procedurách, zvládne ještě procházku po kolonádě nebo ochutnává léčivé prameny. Příjemné je také posezení v předzahrádkách na kolonádě a jen pozorovat korzující lidičky. Není zde žádný spěch, stres, dýchá zde jen pohoda a potřebujeme to rovněž nasát. Jen po večeři začíná trošku nervozita, zda se stihneme včas vypravit na tanečky. Vždyť to je rovněž jedna z procedur. A blahodárně působí nejen na zlepšení pohyblivosti, ale i na psychiku. Když jde na tanečky skupinka lidí, tak ani vozík či berle nejsou překážkou. A jelikož je teprve začátek týdne, zvládneme i dost pozdní návraty.

            Úterý 27.9. Jak ten čas letí. Bojíme se, ať vše naplánované zvládneme. Tak že rozcvička před Stellou a snídaně jsou vždycky základ a příslibem pro krásný den. Opět  je dán rozvrh procedur. Dnes již jsme rozděleni do 2 skupin pro rehabilitaci v solné jeskyni. Je to opravdu příjemná a odpočinková relaxace v místnosti s pravou solí z Mrtvého moře. Zahrabáváme si co nejvíce nohy do soli a již posloucháme příjemnou hudbu. Někteří si povídají, jiní usnou spánkem spravedlivých. Každému ale ta hodina rychle uteče. Tři delegáti rosky- Standa, Irča a Hanka odjíždí na návštěvu za našimi známými do Francové Lhoty. Nejdříve návštěva u pana předsedy ZD pana Kliše . Je naším dlouholetým příznivcem a rovněž sponzorem. Ani letos nezklamal. A zároveň nám nabídnul možnost ubytování na rekondici pro příští rok. Provedl nás ubytovacím komplexem. Určitě služeb využijeme a již nyní se do Francové Lhoty těšíme. Je to pro nás již srdcová záležitost. Další zastávka je na Pile u pana Mikésky. I zde se nám dostalo milého přijetí s finančním přispěním. Krátká zastávka na pozdravení v hospůdce u Ptáčků a ještě do Prodexu- za Pepou Trchalíkem. Ani zde neodcházíme s prázdnou. Prostě ve Francové Lhotě je hodně nám blízkých lidí, kteří nám fandí a určitě se tam budeme vracet.  Den byl velmi náročný a utekl opět moc rychle. Večer již byl tradičně ve znamení tanečků, procházek či povídání při sklence něčeho dobrého.

            Středa 28.9. Státní svátek. Pro nás ale normální den se všemi procedurami a plánovanými činnostmi. A jak se pozná, že již má někdo po procedurách? Na balkonech se sušily pytle z uhličky. Byla zde ale i možnost jít si zacvičit a zaplavat do plaveckého areálu, kterou někteří účastníci využili a moc si to pochvalovali. K dobré pohodě přispívají i majitelé Oksnerovi. Jídla vždy dostatek a velice chutné, ještě nás rozmazlují zákuskami. Prostě vše na jedničku. A vlastně čekají i na ty poslední večerní a noční opozdilce, aby jim otevřeli dveře a popřáli dobrou noc.

            Čtvrtek 29.9 Byl se za námi podívat náš nový člen Petr. Zapojil se do dění a slíbil, že příští rok tu již bude s námi celý pobyt. Procedury nás dávají do pohody, ale již občas cítíme únavu a trošku i spánkový deficit. Zvolnit ale nechce nikdo, těšíme se z každého příjemně stráveného dne i večera.

            Pátek 30.9. Poslední zářijový den, ale venku je sluníčko a teplo, chodíme jen v tričku a kraťasech. Harmonogram dne je stále stejný, rozvržený od snídaně do večeře. Kdo má chvíli volna, rád si projde známá místa. A tak slyším, co je nového v Pražské čtvrti, že je vypuštěná přehrada, oblíbené to místo našeho vozíčkáře Jirky, kterému mu na nějakém kroku nesejde. Rovněž nás upoutala nabídka v jednom podniku, kde lákali návštěvníky na ceny z 80  let. Taková polévka za 3,- Kč či řízek, nebo svíčková za 18,60 Kč, to se již nevidí. Ale vzhledem k výborné kuchyni na Stelle jsme si nabídku jen četli jako kuriozitu, ale nikdo neměl hlad, tak jsme to nevyužili.

            Sobota 1.10. Ach jo, už se blíží den odjezdu. Ale ještě máme před sebou celý krásný den. A samozřejmě proceduru dle rozpisu běží po celý den. I solná jeskyně. Je čas také obejít obchůdky a nakoupit lázeňské oplatky, suvenýry či drobnosti pro potěšení našich blízkých, kteří nás doma čekají. Kdo byl na kolonádě, mohl zde potkat manželský pár v dobovém oblečení z 30 let.

            Neděle 2.10. A je to tady- konec rekondice.Už je to bez rozcvičky, ráno totiž každý balí. Po snídani jdeme ještě naposledy korzovat po promenádě, nasát lázeňskou atmosféru, pořídit poslední fotografie. A již tu byl poslední oběd. Ještě zhodnotit rekondici, která proběhla bez problémů, všichni byli spokojeni. Poděkovat  rodině Oksnerové za vynikající servis, i paní Šeré, za péči o naše tělo.  Musíme se rozloučit, ale již nyní víme, že za rok se zde opět setkáme.

Děkujeme všem zúčastněným, také těm, kteří vše zajistili. Ale hlavně děkujeme za dotace z Ministerstva zdravotnictví, za finanční přispění z Grantu Přerova, Projektu Olomouckého kraje, za finanční příspěvky z měst o obcí našich členů – Lipník nad Bečvou, Troubelice, Polkovice, Bochoř, Kojetín, Ivanovice na Hané, Dřevohostice, Stará Ves, Horní Moštěnice, Dolní Újezd, Milotice, Břest. Rovněž děkujeme všem sponzorům.

Bez finanční podpory by se tato akce, která přispěla ke zlepšení zdravotního i psychického stavu, nemohla uskutečnit.

                                                                               Irena Hrubá

 

 

Náhledy fotografií ze složky 11 Luhačovice 25.9.-2.10.2011

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář