Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rekondice v Luhačovicích 23.9.- 30.9.2012

            Rekondice v Luhačovicích

                     - 23.9. – 30.9. 2012

           

            Září je pro nás čas rekondice a návratu na Penzion Stella v Luhačovicích.  Část lidí se dopraví autem ostatní vlakem, ale již bez zavazadel, které odjely v autech, tak-že v pohodě. Vždycky se moc těšíme na vzájemné setkání i na majitele Oksnerovi, kteří nás uvítají výborným obědem. Pak následuje ubytování - do svých známých pokojů. Odpoledne je pak doba na vybalování, krátkou procházku, sdělování si dojmů i na odpočinek. Při večeři jsme mezi sebou přivítali i novou účastnici - Janu Dufkovou z Prahy. Lidé dostali rozpis procedur na rehabilitaci, dozvěděli se organizační podmínky rekondice. Po večeři se utvořily skupinky, na kterých jsme si měli o čem povídat. Ani metanolová aféra nám nezabránila připít si dobrým vínkem nebo domácí slivovicí na setkání a zdar akce.

          Den začínal budíčkem a v 7.30 hod. rozcvičkou před penzionem. Cvičitelka Zita byla na nás nachystaná, sestavy cvičení již časem osvědčené. Občas sice někteří „lenoši“ reptají, ale cvičí. Jen Tomáš měl stále problémy. Dochvilnost není jeho silná stránka a způsob jeho cvičení je silně odlišný od toho, co nám předvádí cvičitelka. Po ránu je nutné se rozhýbat, prodýchat na čistém vzduchu. „Kdo se těší na snídani? – Jáááá!!!“ –to je na posílení plic ale hlavně impuls k přesunu do jídelny. A pak již jednotlivě odchod na procedury do rehabilitačního střediska Marušky Šeré. Zde probíhá uhličitá koupel ve vacích, rehabilitační masáže a perličkové nebo bylinné koupele. Je to vynikající a posilující pro celý  organismus. Příjemné a provonění prostředí, relaxační hudba, milé, chápající a ochotné pracovnice Maruška a Fanynka, prostě balzám na duši. Časování procedur je dané, probíhá po celý den. Kdo má dopoledne tyto procedury, odpoledne jde ještě relaxovat do solné jeskyně, druhá skupina opačně. Všichni si užijí všechno. I ten oběd je načasovaný. Jen dopředu neznáme jídelníček a ani po něm nepátráme. Tak vynikající kuchyň, že se těšíme na překvapení. Ještě se nestalo, aby nám něco nechutnalo. A oběd je vždy zakončen sladkou tečkou.

          Na Stelle byla možnost vyzkoušet i jiný druh masáží a tak jsme si to dopřáli a nechali se hýčkat masáží nohou, medovou nebo obličeje. Večery jsme trávili různě. Měli jsme společné posezení v jídelně, kdy jsme vzpomínali na zážitky z minulých rekondice, byli jsme tancovat v restauraci Litovel a Racek, z toho jednou všichni společně. Ani vozík není překážkou. Nebo se udělali kroužky a při dobrém vínku se povídalo. Jen ty dny a hlavně večery moc rychle utíkaly.

          Počasí nám přálo, bylo opravdu babí léto. Sluníčko, pohoda, příjemná atmosféra, pěkné procházky po kolonádě. V pátek jsme zažili v Luhačovicích jarmark. A tak z procedur obejít stánky s keramikou, dřevěnými domácími výrobky, drobotami. Pastva pro oči. Ochutnat se nedalo nic, jídlo na Stelle nás plně zasytilo. Je potřeba i kultura a tak jsme shlédli vystoupení břišních tanečnic, šermířů, poslechli hudbu. A při procházce po kolonádě pak někteří měli možnost potkat známe osobnosti z televize.

    Letos jsme také poprvé vyzkoušeli výlet vláčkem „Luhačovický drak“ na přehradu. Někteří se byli podívat na přehradu po svých, Jirkovi na kroku nezáleží, tak tam dojel několikrát na vozíku, ale nám postačil zážitek z otevřeného vláčku.         

Najednou tu byla neděle a někteří jsme si uvědomili, že nezbyl čas na obejití všech pramenů. A tak dopoledne ještě obejít pramen Alojzku, Ottovku, Vincentku, pramen Dr.Šťastného. Pak poslední oběd, zhodnocení rekondičního pobytu a smutek z loučení.

          Týden utekl jako voda a nastal čas návratu do reality všedních dnů. Poděkování všem, kteří se podíleli na rekondici a hlavně těm, za jejíchž přispění se akce uskutečnila. Ministerstvu zdravotnictví, Unii Roska, Projektu z Olomouckého kraje, městům Přerov, Lipník nad Bečvou, Hulín, Ivanovice na Hané, obcím našich členů – Břest, Bochoř, Dolní Újezd, Horní Moštěnice, Polkovice, Radslavice, Stará Ves a našim sponzorům.

            Všechny finance byly řádně vyúčtovány a využity ve prospěch roskařů.

                                                 Děkujeme.     Irena Hrubá      

                                                                                            

 

 

 

 

Rekondice Luhačovice 2012

 

Rok se přehnal jako voda  a zas je tu lázeňská pohoda.

Nikdo se s tím netají,  Luhačovice nás vítají.

Přála bych to každému, mladému i starému.

Masáž, lázeň- perličku,  nebo třeba uhličku ?

Do jeskyně solné, složíme své tělo bolné.

 

V penzionu na Stelle jsme my holky v přesile.

Jirkovi, Tomovi, Jirkovi, Milanu,

je jistě krásně v babském harému.

pokud to má někde háček,  spraví to vinárna Racek.

 

Každé ráno krásný den a v půl osmé z postele ven.

K Zitě patří rozcvička, co vyžene z tělíčka,

naše chmury, lenost, až toho máme všichni dost.

 

To byl v kostce pobyt celá, blížící se ke neděli.

Když se sbalí saky, paky, abychom se zase zpátky,

za rok se tu vrátili, rekondici užili.

                                                         Alena Řiháková

 

 

               

 

Náhledy fotografií ze složky 12 Rek 02- Luhačovice