Jdi na obsah Jdi na menu
 


                Výstava – Brno – Medicalfair -

      rehabilitační pomůcky a zdrav.technika – 22.10.08.

            Ráno 22.10. vyrážíme z Přerova na výstavu rehab. pomůcek. Směr na Prostějov a pak dále na Brno- Výstaviště. Dálnice měla by být rychlá a pohodlná. Jen-že zde začaly problémy. Ode dneška lituji všechny řidiče náklaďáčků !!!!! Po cestě jsme chytli 4 kolony. Jednou byla havárka- s tím se nedá nic dělat, ale  3x se opravovaly úseky dálnice, doprava svedena do 1 pruhu a cestovní rychlost  byla 5-10 km. Člověk ale zase měl čas na "kochání se barvami přírody" podél silnice. Listí prozáření sluníčkem je nádherné a trochu nám to zlepšovalo náladu.

            Do Brna jsme dorazili až po více než  2 hodinách. Měli jsme firemní pozvánky od našich přátel z DMA Praha.  Jen zbývalo je vyměnit za vstupenky a můžeme dovnitř Výstaviště a  zaparkovat auto přímo před  pavilonem.

Obrazek

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

     Tak hurá na prohlídku - nejdřív pavilon A - rehabilitační technika a pomůcky. Stánky nás lákaly novými pomůckami a vychytávkami,  které zlepšují komfort zdravotně postiženým. Pro nás aktuální – změkčené úchyty madla hole a návleky na ně, polštáře z paměťové hmoty, vozíky upravené na sport, otočné sedadla a nájezdy do auta pro vozíčkáře. Každý si vybral podle svých potřeb.

Je čas navštívit naše známe z DMA- rehab. pomůcky.  Zde byla první delší  zastávka. Milé přijetí od zástupců DMA- Ivanky, Klárky,  Davida,Radka a Elišky. Přijali nás ve svém občerstvovacím koutku, tak-že koláčky,  trubičky, sýry, pařenice, klobáska, uzené, káva,  kola, ořechovka.Prostě kulinářský požitek. No poseděli jsme, odpočinuli, občerstvili a šli zase dál.Moc jim děkujeme za tak milé přijetí, potěšilo nás to a pomohlo. Opět se potvrdilo, že mezi dobrými přáteli je vždycky dobře.

            Pak v  rychlosti pavilon B. Ten nás moc nezaujal. Byl zaměřen hlavně na techniku a vybavení nemocniční kuchyně, ordinací,  sterilizátory,  různé odborné techniky,  ale i postelí a matrací. Zde  jsem si jednu vyhlídla a moc o ni uvažuji. Antidekubitní, i do polohovacích  lůžek, můžete si zvolit výšku matrace i potah.  Béčko jsme měli  projité rychle a konečně  nastal čas oběda. Jelikož to byla akce Rosky Přerov – tak  jsme  šli společně - kuřecí a vepř.maso na grilu, americké brambory, limo či co  kdo chtěl. Pak znovu pavilon A, ještě jednou prohlídka  a opět občerstvovací proces u našich přátel z DMA. To už se projevovala i únava z pochůzek. Byli jsme rádi za možnost si odpočinout.

            No ještě stále jsme nenašli stánek  Unie Roska. Zbývá prohlídka  pavilonu C. Tam měli službu naši  přátelé z Rosky Kyjova -Fany Kostková , Jana Hrubá a Jarmilka Všetulová. Milé setkání a přivítání mě  potěšilo. S Jarmilkou jsem totiž byla na pokoji na celorepublikové rekondici v Sezimově Ústí. Děvčata vzorně prezentovaly Unii Rosku,nabízely odbornou literaturu i kalendář, který je opravdu moc hezký. V době naší návštěvy jsme viděli, že o stánek byl zájem, návštěvníci si chodili pro rady. I zde jsme měli možnost na chvíli si odpočinout . Jen jsme změnili občerstvovací značku - kávička a vínko André. Následovalo další milé setkání s přáteli z Havlíčkova  Brodu  s Janou a Jirkou Medkovými.    

Obrazek

Už se ale projevovala únava a  tak jsme se přesouvali k autu - ještě rozlučovací slivovička a odjezd do  Ivanovic na Hané, za naší dlouholetou členkou Emilkou Zapletalovou.

            Mila měla opravdu velkou radost. Zhoršení zdravotního stavu způsobilo, že Miluška již delší dobu za námi na schůze a akce nechodí. A tak povídání, povídání a povídání. Čas rychle utíkal až  jsme objevili, že už je venku tma. Rozloučení a vypravujeme se na cestu domů. Návrat až po 20.00 hodin a únava vykonali své a tak honem zalehnout. Spánek přišel velmi rychle.

Myslím, že se den vydařil na jedničku a mám dobrý pocit z toho, kolik dobrých přátel jsme potkali!!      

                                                                       Foto a text - Irena Hrubá     ObrazekObrazek