Jdi na obsah Jdi na menu
 


16 Rekondice v Luhačovicích 18.9. - 25. 9.16

     Rekondice v Luhačovicích  -     18. 9.  -  25. 9. 2016        

   Letošní podzim byl nezvykle teplý, příjemný, umocněný pohodou na rekondičním pobytu v Luhačovicích. Sluníčko nešetřilo paprsky, plán činnosti byl naplněn k prasknutí a tělo se těšilo na masáže, cvičení a rehabilitační procedury. Ale nejvíce jsme se těšili na to, až se společně sejdeme a popovídáme si.  

   V neděli, 18. 9. nastal den D příjezdem do Penzionu Stella. Ubytování je rozděleno podle potřeb a přání členů. Následoval výborný oběd a procházka na kolonádu. V Luhačovicích právě probíhaly Folklórní slavnosti dětských souborů. Bylo příjemným zpestřením vidět děti v krojích tančit a zpívat. Sluníčko umocnilo pohodu a najednou jsme se divili, že je čas návratu na večeři. Zde se všichni dozvěděli rozpis a čas procedur, plán dalších akcí a tak již mohli plánovat své vlastní aktivity, jako třeba procházky po kolonádě či k přehradě. A „co s načatým večerem?“ To je jasné, vytvořily se skupinky a u dobrého vínka čas rychle utíkal.     

   Pondělní ráno začíná v 7.30 hod. rozcvičkou před Penzionem Stella. Naše cvičitelka Zita nás nemusí honit. Musíme přiznat, že se občas někomu nechce, ale nakonec vždycky všichni cvičí. Víme, že si to tělo žádá a potřebuje. Následuje snídaně a pak jednotlivě rozchod na procedury. Jsme rozděleni na ranní a odpolední skupinu a to se druhý den střídá. Ve Studiu Iva na nás již čeká paní Maruška Šerá, která spolu s Janičkou provádějí báječné masáže. Maruška zároveň zajišťuje bylinnou koupel nebo perličku a spolu s Fanynkou nám pomáhají do pytlů, na uhličitou koupel. Užíváme si 45 minut relaxace, klidného odpočívání a regenerace. Co víc si přát!? A druhá skupina zatím jde zhluboka dýchat do solné jeskyně. Odpoledne se skupiny vymění. Kdo měl solnou jeskyni v Penzionu Jiřinka, jde rehabilitovat do Studia Iva a druhá část zase nasávat slaný vzduch za zvuku mořského příboje. Pokud by se někomu zdálo, že ještě snese další masáž, tak může využít na Stelle služeb maséra pana Černého. Masáž lávovými kameny je něco báječného, nádherně prohřeje celé tělo a dodá energii. Někteří jsou pak tak aktivní, že se vydali na procházku okolo přehrady. Jiní využili služeb vláčku „Moravský drak“ a nechali se k přehradě dovézt. Je to přece jen dálka, kterou by roskaři těžko zvládli. Kousek jsme se prošli okolo přehrady a zase zpět vláčkem na kolonádu. A když některým ještě zbyla síla a čas, tak se večer šlo na krytý bazén. Využili jsme převážně perličku a whirlpool, kde byla příjemně teplá voda a různé stupně síly masírování bublinkami. Přes den jsme letos byli tak vytíženi, že večer si každý ještě složil usušený „pytel z uhličky“, krátce jsme poseděli u vínka a hurá na kutě, do říše snů. Myslím, že nikdo neměl šanci trpět nespavostí. 

   Příjemné byly procházky ke kolonádě. Někteří chodili na teplou nebo studenou Vincentku, jiní si obešli i další prameny, jako je pramen Dr. Fr. Veselého, Aloiska, Ottovka, Svatý Josef, Viola, Nový Jubilejní. Občas jsme měli štěstí na umělce, kteří hráli na klavír a zpívali. Takové „Ave Maria“ v podání operní pěvkyně bylo něco nádherného. Kolonáda je krásně upravena, pohodlná i pro vozíčkáře. Pořád se bylo na co se dívat, co lahodilo oku. Pěkné počasí umocňovalo pohodu a dobrou náladu. Letošní rekondice neměla prostě žádnou chybu. Snad jen jednu, moc rychle utekla. Najednou tu byla opět neděle, ale 25. 9., čas loučení s těmi, kteří se o nás starali, s manželi Oksnerovými, s Maruškou Šerou, Fanynkou a Janičkou, v cukrárně s Olinkou. Ještě oběd, zhodnocení rekondice a pak už odjezd domů. Bylo to krásných celých 7 dní, na které budeme vzpomínat a čerpat z nich energii získanou na rehabilitaci. Zlepšil se náš fyzický i psychický stav. A zároveň si domů odvážíme objednávku na pobyt v příštím roce.

    Poděkování za tuto akce patří všem, kteří se na ní podíleli a těm, kteří na ni přispěli. Letos poprvé  Unie nedostala dotace z Ministerstva zdravotnictví. Bylo těžké zajistit finanční pokrytí. Moc si vážíme všech, kteří nám pomohli zajistit tuto akci, pomoci lidem s roztroušenou sklerózou. Poděkování patří hlavně firmě IKN CZECH S.R.O, Grantu Olomouckého kraje, městu Hulín, Ivanovice na Hané, Chropyně, obcím Břest, Dolní Újezd, Horní Moštěnice, Polkovice, Radslavice, sponzorům Olseed a.s. Olomouc, DMA, ZD Francova Lhota, Visimpex a.s. Přerov, Diskont a.s., pan Tichopádek.

                               Mají naši úctu a poděkování.

Všechny finance byly řádně vyúčtovány a využity ve prospěch členů Rosky Přerov.                                                                                                                                                  Irena Hrubá