Jdi na obsah Jdi na menu
 


14 02 Rekondice v Luhačovicích

                   Rekondice v lázních Luhačovice –    

                        21. 9. – 28. 9. 2014

           Luhačovice - lázeňské město, známé svými léčivými prameny, procházkami po kolonádě či v zajetí zeleně, je tu klid a pohoda. Konec září je pro nás časem, kdy zde trávíme rehabilitační pobyt, nasáváme energii i relaxaci, zlepšujeme svoji kondici.

           Příjezd do penzionu Stella je v neděli, 21.9. Domácí prostředí, milí a ochotní majitelé Oksnerovi, výborná kuchyně od Aničky Oksnerové, která nás svými dobrotami přímo rozmazluje. Nejdříve se musíme ubytovat do pokojů dle potřeb na bezbariérovost a pak jdeme na první oběd. Vybalit věci, krátká procházka a již se utvořily skupinky, které si mají o čem povídat. Čas utekl jako voda, najednou ručička hodin je za půlnocí.

           Pondělí – začínáme zostra. Budíček v 7 hod a již v 7.30 hod rozcvička před penzionem. Zita je na nás připravená a tak hurá do cvičení. Nikdo se neulíval, ani naši největší lenoši a to je co říct. Zapojila se i Dina, pes majitelů. Po snídani je již individuální odchod na procedury do Studia Iva, kde na nás čeká rehabilitační pracovnice, paní Maruška Šerá. Ta se o nás vzorně stará. Nejdříve masáž, bylinná koupel nebo perlička, pak se zakuklit do vaků na uhličitou koupel. Z pytle vykukuje jenom hlava, nedá se nic dělat a tak většinou ten 40 minutový relax zaspíme. Je to příjemný odpočinek, ve kterém ale tělo pracuje a vyplavuje škodlivé látky. Po proceduře musíme vždycky vak nechat vysušit. Rozpis procedur je rozvržen na celý den, je jen polední pauza. O nějaké nudě nemůže být ani řeč. Pokud se vyskytne volný čas, hned vozíčkář Jirka vytvoří skupinku, která s ním půjde na procházku. Nejčastěji k přehradě. Odpoledne se střídáme podle rozpisu v solné jeskyni. Je to rovněž příjemná procedura. Čistý, slaný vzduch nám dělá dobře. Pohodlné lehátka, podmanivá, relaxační hudba udělají své, občas je slyšet i zachrupnutí. Odpočinku bylo dost a tak jdeme ještě do plaveckého areálu. V bazéně je voda je celkem teplá, dobře se plave. Nás ale lákají další atrakce, jako je divoká voda a vířivka. Jsou zde 4 stupně intenzivi síly bublání, promasíruje to celé tělo. A nejsilnější proud a nejteplejší voda je ve wirpoolu. Vůbec se nám nechtělo jít zpět.

Dny opravdu rychle utíkaly, ale našli jsme i chvilky na procházky po okolí. Prošli jsme si známá místa, jako je okolí kolonády, nebo Pražská čtvrť, ale objevili jsme i kouzelné hřiště pro děti i dospělé. Různé posilovací stroje, rotující, prostě paráda. Všechny jsme vyzkoušeli, zacvičili si na nich. Ve čtvrtek za námi přijely naše členky z Břestu. Potěšilo nás to a ony zase litovaly, že tu s námi nemohou být celý týden.

Večery probíhají již několik let stejně, příjemně. Někteří odcházejí na tanečky a mohou si vybrat podle žánrů, jiní se sdružují k posezení při vínku. Jen ty večerky nějak nezvládáme, ale i to je tradice. Důležité je, že je nám společně moc dobře.

Neděle, 28.9. - jak to, že ty dny tak utekly? Tak ještě se projít po kolonádě, poslechnout si hru na klavír, postát chvíli před fontánou, společně se vyfotit. Zároveň zde probíhal Svatováclavský jarmark a tak jsme prošli stánky, kde byly domácí dobroty, košíky, výrobky ze dřeva nebo z keramiky. Vystupovaly krojované skupiny, ale ty již nestihli sledovat. Čekal na nás poslední oběd. Je čas návratu do reality všedních dnů. Jsme obohaceni o krásné zážitky, o regeneraci těla, zlepšil se fyzický stav i psychický.  Zůstaly opět krásné vzpomínky a chuť si to příští rok zopakovat.

Poděkování za tuto akce patří všem, kteří se na ní podíleli a těm, kteří na ni přispěli. Ministerstvu zdravotnictví, Unii Roska, Olomouckému kraji, městu Přerov, Kojetín, Hulín, Ivanovice na Hané, Lipník nad Bečvou, obcím Bochoř, Břest, Dolní Újezd, Horní Moštěnice, Milotice nad Bečvou, Polkovice, Radslavice, Stará Ves, sponzorům: Meopta-optika s.r.o. Přerov, Olseed a.s. Olomouc, PSP Machinery s.r.o. Přerov, ZD Francova Lhota, Diskont a.s., Visimpex a.s. Přerov, pan Tichopádek. Mají naši úctu a poděkování.

Všechny finance byly řádně vyúčtovány a využity ve prospěch členů Rosky Přerov.                                            Irena Hrubá                 

 

Náhledy fotografií ze složky 14 Rek 02 Luhačovice